Все кружки по интересам

Ансамбль HELDA

Alavere rahvamaja memmede rahvatantsurühm Helda alustas oma tegevusega 26.04.1987, mil Alavere kolhoosi a/ü klubi ürituste päevikus neid esmakordselt mainitakse: alustas tööveteranide ja pensionäride naisrahvatantsurühm 12 liikmega, juhendajaks Helda Harmipaik. Naljatamisi kutsuti neid esialgu „Helda tantsutüdrukud“, kuid 1989.aastal tantsurühm „Vanaema“ ja hilisemalt „Tantsutüdrukud“. Saatemuusikat tegi neile 5-liikmeline Alavere kapell. Esinemisriideid esialgu ei olnudki, kuna klubis tegutsesid ka sega-ja naisrahvatantsurühm, siis mõne aja möödudes, sai naisrühm endale uued riided ja memmedele anti siis Jüri kihelkonna rahvariide seelikud. Põlled, tanud ja valged käised õmblesid naised ise, kuid vöö, sukad, sussid (villasest riidest ja tikitud) ja lillelise villase rätiku õlgadele pidi igaüks ise ostma.

Memmedel on olnud 30 aasta jooksul suhteliselt vähe juhendajaid: Helda Harmipaik 8 aastat, Aet Lambur 1a, Stella Magnus- Mäekalle 1996- 1997, Sirje Nokkur 1997- 2006a novembrini ning viimase juhendaja Maarika Tuttelbergi (Anija valla kultuuripärl 2016) käe all on tantsitud juba 12 aastat.

Rahvatantsuga on käidud esinemas nii oma- kui naabervaldades, osa võetud kõikidest memme-taadi tantsupidudest samuti Harjumaa laulu-ja tantsupidudest. Esinemas on käidud hoolde-ja vanadekodudes, teatetantsul, Aravete naljapäeval Kangrumäel, jaanipäevadel ja laatadel, Anija valla laulu-ja tantsupäevadel, Anija valla kodukandipäevadel, isetegijate pidudel, jõulu-, emadepäeva-ja EV aastapäeva kontsertitel,  Kose kihelkonna tantsupäeval, sõprusrühmade juubeliüritustel ning meeldejäävaimaks sündmuseks on olnud talvised Tuhamägede tantsupeod.

Hetkel on rühmas 12 liiget, kuid näiteks aastal 2012 oli liikmeid ainult 8 ja 1992 aastal 14 liiget.

Vanimad rühmaliikmed Maiu Unga ja Pilvi sündema 78a tantsisid rühmas 2016 aasta kevadeni, seega ca 30 aastat.

Memmede rühm Helda peab oluliseks rahvakultuuri tutvustamist ja populariseerimist ning oma valdkonna tippsündmustel osalemist.

Дополнительная информация

Место расположения: Народный дом Алавере