Все кружки по интересам

Танцевальный ансамбль KANTRIROOSID

Kehras hakati linetantsuga tegelema Maire Ilvese juhendamisel 2006. aasta veebruaris. Algusaastatel oli tantsijaid päris palju, esimeses tunnis ligi 25 inimest. Praeguseks on järele jäänud kõige tublimad, kellele linetants on saanud elu lahutamatuks osaks.
Algul tantsisime oma rõõmuks, kuid juba esimesel aastal alustasime ka esinemistega. Võtame igal aastal osa üle-eestilistest linetantsuüritustest. Oleme osalenud linetantsu festivalidel Sassi tallis ja Pärnu linnas, tantsumaratonidel ja tantsulaagrites Uulus. Meie tantsijad osalesid ka 2008. aastal Guinnessi rekordi püstitamisel, kus moodustati pikim ühekordne tantsurivi. Ühte ritta sättis end tantsima 2354 inimest, rivi pikkus oli 3,7 km. Praeguseks on see rekord küll ületatud.

Nime „Kantriroosid“ võtsime 2012. aasta kevadel. Linetants ei tähenda tänapäeval küll ainult kantrimuusika järgi tantsimist, vaid tantsitakse väga erineva muusika järgi, kuid meie lemmik on siiski kantri.

Meid on sageli kutsutud esinema vallas ja ka väljapoole oma valda toimuvatele isetegevusüritustele ja pidudele. Kaugemad esinemised on olnud Rakveres linnapäeval ja Tallinnas Tornide väljakul Reumaliidu käimispäeval.

2015. aastal saime Uulus karika tantsu “Tush-Push“ seadete võistlusel. 2016. aastal korraldasime oma 10. sünnipäeva puhul kontserdi koos naabervaldade linetantsijatega ja sellest alates teeme naabritega ka ühistreeninguid.

Дополнительная информация

Место расположения: Народный дом Кехра

Juhendaja Veera Rebane; tel. 518 2026
kantriroosid@gmail.com